Konsultacje są dla Ciebie jeśli chociaż raz Twoje obawy (te w myślach czy wypowiedziane na głos) były związane z poniższymi:

Mam super produkt, ale sprzedaż jest kiepska.

Obawiam się, że po długim czasie przygotowań nikt nie kupi produktu.

Konkurencja depcze nam po piętach, a klienci nie zwracają uwagi na nasz produkt.

Rozpoczynając pracę z przedsiębiorcami, start-upami przy budowaniu strategii sprzedaży w technologiach i przemyśle, bardzo często słyszę powyższe obawy.

Brzmi znajomo, prawda? Faktycznie można ręce załamać. Trzeba jednak pamiętać, że ww. obawy to już skutek źle zaplanowanych kroków w budowaniu strategii sprzedaży w innowacjach, a zwłaszcza dotyczy to przemysłu.

Cześć:) nazywam się Lidia i pokażę Ci jakie kroki możesz podjąć, aby skutecznie zwiększyć sprzedaż za pomocą narzędzi innowacji, zwłaszcza jeśli wchodzisz na nowe rynki lub potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w obecnym.

Trzeba cofnąć się kilka kroków i przeprowadzić solidną analizę 3 podstawowych obszarów, o których możesz przeczytać poniżej. Musisz jednak pamiętać, że nawet najlepsze produkty nie będą się sprzedawały jeśli szczegółowo i z detalami nie odpowiesz sobie na pytania:

 1. Do kogo sprzedajesz?
 2. Czy nisza, w której sprzedajesz jest atrakcyjna?
 3. Czy strategia wejścia na rynek jest usystematyzowana?

Wydaje się, że proste, prawda…? Cóż, widocznie nie jest jeśli wymienione na początku obawy są Ci bliskie. Ale spokojnie, pokażę Ci jak temu zapobiec wykorzystując techniki i narzędzia innowacji, które pozwalają usystematyzować obecne już zasoby w firmie oraz spojrzeć horyzontalnie na profil firmy aby zwiększyć marżę produktową.

Przejdźmy zatem dalej, aby odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie.

Jak zwiększyć sprzedaż produktu?

Kluczowe jest przeprowadzenie 3 podstawowych kroków strategii, dzięki której będziesz wiedział do kogo sprzedajesz oraz czy Twój produkt lub usługa rozwiązuje problemy Twoich klientów. Do podstaw strategii należy:

Model idealnego klienta

Aby zdobyć klientów, którzy będą w stanie płacić za Twoje produkty nie 100 zł  a 1000 zł należy przygotować model – strategiczny profil klientaktóry jest oparty o sektory, do których sprzedajesz. Inaczej kupują MŚP a inaczej korporacje.

Strategia 7UBS

Analiza niszy rynkowej oraz przygotowanie strategii biznesowej według metody 7UBS (Unique Business System) przy wykorzystaniu narzędzi innowacji. Określenie wyróżników marki a tle konkurencji. Schemat strategii sprzedaży online oraz przygotowanie do kampanii promocyjnej.

Wdrożenie

Wdrożenie zaproponowanych zmian poprzez stworzenie kampanii sprzedażowych w social media, która trwa od 7, 14 lub 30 dni. Na tym etapie opracowujemy modele kampanii sprzedażowej dzień po dniu wraz ze schematami oraz kamieniami milowymi do wdrożenia.

Dodatkowo, dowiesz się dlaczego:

 • Ładne strony internetowe nie zwiększają sprzedaży.
 • Klienci nie zauważają Cię lub nie odpowiadają na Twoje oferty.
 • Twój przekaz nie jest czytelny i niewielu lub żaden z klientów nie chce się zapoznać, niezależnie od kwot wydawanych na reklamę.

Czas potrzebny na opracowanie 3 kroków to około 7-10 dni roboczych.

Co otrzymujesz?

 1. Materiały i wytyczne do wszystkich bloków tematycznych strategii, które wspólnie opracowujemy na bazie Twojego problemu biznesowego.
 2. Indywidualne 3h konsultacje biznesowe.
 3. Raport z oceny możliwości rozwoju obecnego produktu na nowe rynki.

Co zyskujesz?

 1. Dzięki analizie otrzymujesz modele oraz profile Twoich klientów dopasowane do produktu. Analiza profilu klienta pozwala zwiększyć sprzedaż Twoich produktów i usług bez konieczności korzystania z dotacji R&D na rozwój.
 2. Otrzymujesz raport i ocenę Twojej niszy rynkowej, a także możliwości jej rozwoju wraz z narzędziami, dzięki którym wdrożysz natychmiast produkt i zwiększysz marżę.
 3. Gotową kampanię sprzedaży do samodzielnego wdrożenia wraz z wytycznymi i wskazówkami. Harmonogram prac nad wdrożeniem produktu ze wskazaniem wszystkich kroków.

Jeśli nadal masz pytania zapraszam śmiało do kontaktu na LinkedIN: https://www.linkedin.com/in/lidia-grzegorczyk/

Poniżej zamieszczam link do konsultacji

Zapraszam do współpracy!

Lidia 🙂

Konsultacje + strategia

5200zł + 23%VAT

Konsultacje

1100zł + 23%VAT

Konsultacje

350zł + 23%VAT

Narzędziobook

147 zł   97 zł

Lidia has a very good approach on project management: methods, simplification, and clear explanations. She has also a very modern way to present, using new digital tools. She gathered already very good expertize in the field of energy efficiency.

Alexandre Farion
Alexandre Farion Commercial Director of the energy group in Poland, Member of the Board

It is my great honor to recommend Lidia Grzegorczyk for key roles in research, energy and innovation. She is extremely smart, broad minded and creative in finding solutions to difficult problems. As a long-time mentor to Lidia during the completion of her PhD and subsequent I’ve learned that Lidia is highly motivated, energetic and very collaborative in her approach. She’s very self-aware and understands where her strengths and weaknesses lie so that she can work within her team to pull together the right resources to address any challenge.

Dave Perry
Dave PerryCOO | MBA Professor | Startup Advisor

Dr Lidia Grzegorczyk jest profesjonalistką na najwyższym poziomie. Jej wiedza, doświadczenie, umiejętność przekazywania wiedzy oraz sposobów korzystania z narzędzi komunikacji i sprzedaży nowych technologii jest fascynująca i niepowtarzalna. Z ogromną radością i przyjemnością współpracuję z Lidią i polecam jako ekspertkę w wielu dziedzinach biznesu. Z drugiej strony jej charakter i osobowość, ciągła chęć rozwoju i tworzenia nowych inicjatyw jest inspiracją dla wszystkich kobiet w biznesie. Jestem dumna i zaszczycona, że spotkałam Lidię na mojej prywatnej i biznesowej drodze.

Paulina Smaszcz-KurzajewskaTrener,mówca motywacyjny, konsultant biznesowy

Współpracowałam z Lidią Grzegorczyk podczas realizacji nowatorskich działań na rzecz zarządzania energią. Za każdym razem Lidia prezentowała oddanie zadaniu, profesjonalizm,wytrwałość oraz otwarty umysł. Polecam współpracę z Lidią Grzegorczyk

dr inż. Anna Dyląg
dr inż. Anna DylągEkspert energetyki gminnej

I had a pleasure to consult Lidia Grzegorczyk regarding an energy platform that required external financing and she proved to be extremely resourceful, professional and motivated.

Maria Belka
Maria BelkaPrzedsiębiorca

Grzegorczyk Business Consulting to profesjonalizm i skuteczność.Miałam przyjemność współpracować z Panią Lidią, przy projektach energetyki lokalnej. Jej międzynarodowe doświadczenie wpływa na najwyższą jakość oferowanych usług.

Łucja Paulińska
Łucja Paulińskaprawnik energetyczny, Energy Matters Consulting

Pani Lidia jako ekspert związany z obszarem energetyki, wykonała ekspertyzy solidnie i w ustalonym terminie. Do ich przygotowania wykorzystała swoją szeroką wiedzę, a dzięki indywidualnym podejściu i zaangażowaniu wykazała się szerokim zrozumieniem potrzeb firmy.  Z całym przekonaniem polecam Panią Lidię jako profesjonalnego partnera w zakresie wykonywania ekspertyz w projektach energetycznych. 

Radosław Rogalka
Radosław Rogalka Prezes Zarządu Solar Networks

Rozwijając biznes, za bezcenne uznaje otaczanie się osobami będącymi najlepszymi fachowcami w swojej dziedzinie. Taką osobą jest Lidia Grzegorczyk w zakresie opracowywania strategii, analiz mikro i makro technologii w energetyce oraz przygotowywania ekspertyz rozwiązań. Zdecydowanie polecam współpracę z Lidią. Unikatowa wiedza, nieszablonowe podejście

Krzysztof Janik
Krzysztof JanikCEO Enterprise Startup