Cześć

Dziękuję, że czytasz mój kolejny wpis – to mnie bardzo cieszy! 🙂 Dziś kolejny wpis z cyklu Twoja firma może stać się fabryką innowacji, w której zamieszczam moje doświadczenia z pracy w wielu krajach oraz projektach, w których mówię o swoich porażkach oraz sukcesach projektowych.

Zapraszam 🙂


Czy nie od lat wysokie koszty eksperymentowania hamują dążenie małych i średnich przedsiębiorców do rozwijania produktów?

Wyobraź sobie co by było gdybyś mógł wydać na dowolną innowację i ulepszenie swojego produktu 10 mln PLN? Oczywiście, mógłbyś oferować rozszerzony wachlarz usług swoich produktów dla Twoich klientów, rozbudować linię produkcyjną, więcej sprzedawać i wchodzić na nowe, nieznane rynki…ale co po kilku latach badań i rozwoju nad produktem?

Skąd wiesz, że Twoi klienci nadal będą zainteresowani produktem jeżeli technologia rozwija się z zastraszającym tempie?

Powiesz:

Przecież mam strategie rozwoju, agendę, kamienie milowe bla bla bla…

Powiem Ci wprost, możesz mieć najbardziej kosmiczną strategie, najlepszych managerów zespołu i technologie, ale to wszystko po prostu nie zadziała.

Dlaczego?

Ponieważ najpierw warto wykorzystać szybki i tani model innowacyjności.

Co to znaczy?

To oznacza, że innowacje możesz ograniczyć do ulepszenia Twoich produktów bez milionowych nakładów w całym cyklu powstawania Twojego produktu – od produkcji do zakupu przez klienta.

Wcale nie musisz mieć 10 mln złotych na rozwój i przechodzić przez dżunglę dokumentacji, aby dostać transzę gotówki, a samo rozliczanie przyprawia o siwe włosy, prawda? Oczywiście, mogę towarzyszyć Tobie w tej ścieżce zdobywania funduszy jako ekspert H2020, jednak możesz zacząć znacznie prościej.

Jak?

Zobacz. Każda firma potrzebuje jakiegoś systemu eksperymentowania – takiego, który ułatwia selekcjonowanie pomysłów, ale też ulepszenie i sprawdzenie obecnych. Im jest on szybszy i bardziej wydajny, tym szybciej:

  • Trafisz do Twoich klientów.
  • Wyprzedzisz konkurencję rynkową.

Wiem, że często dążysz do obniżania kosztów, jako jedyny (lub prawie jedyny) wskaźnik wyróżnienia się na rynku.

Ale to za mało!

Na podstawie mojego doświadczenia w technologiach, energetyce i przemyśle sformułowałam zasady eksperymentowania:

  • Wprowadź zorganizowane działania umożliwiające szybkie eksperymentowanie.
  • Odrzucaj pomysły na wczesnym etapie rozwoju.
  • Łącz nowe i tradycyjne technologie.

Banalne prawda?

Ale właśnie tymi zasadami kieruję się w narzędziu, które wspiera szybie innowacje produktowe w firmie. W narzędziu znajdziesz:

✅ 6 filarów użyteczności produktu

✅ 15 wskaźników oceny produktu

➡ Pobierz skrypt tutaj:

Jeżeli firma ma w pełni wykorzystywać swój potencjał innowacyjny zacznij od najprostszych i najszybszych rzeczy, które możesz ulepszać zaczynając dziś!

Pozdrawiam

LG